- 05 Eyl 2022 - 16:12 G: 05 Eyl 2022 - 16:52

5 Eylül Venüs Başak Burcu Geçişi Genel ve Burçlara Etkileri Neler Olacak?

2022 yılı Eylül ayını Başak teması ile karşılıyoruz. Aya henüz yeni başlamışken 5 Eylül’de bizleri bir Venüs transiti bekliyor ki gözler aşk ilişkilerine çevrilecek!

mask

5 Eylül 2022 Venüs Başak burcunda geçiş yapacak. Ve 29 Eylül’de Terazi burcuna geçene dek bu burçta ilerleyecek. Venüs Başak burcunda iken aşkı yaşayış biçimimiz, aşkımızı ifade ediş şeklimiz, güzellik ve estetik anlayışımız, sanata verdiğimiz önem ve hayattan aldığımız keyif bir anda değişebilir. Bu dönem özellikle ilişkileri zorlayabilir, keyifli anlar yaşamak için gösterdiğiniz çaba hiçe sayılabilir, yani biraz tadımız kaçabilir!

Ağustos ayını uğurladığımız son günlerde bir yeniay yaşadık. Bu yeniay, Kova dolunayının başlattığı enerjiyi tamamlama veya cesaretlendirme konusunda bizlere yardımcı oldu.

27 Ağustos Başak Yeniayı biraz tedirgin ancak güzel etkileri olan bir gökyüzü hareketiydi. Birçoğumuz bu önümüzdeki günlerde yeni iş sahibi olabilir, yeni bir aşka yelken açabilir, evlenebilir ya da kendini yepyeni bir şeyin içinde bulabilir. Önemli olan korkusuz ancak temkinli olmak demiştik!

Eylül yeni bir ay ve Ağustos 2022’nin astrolojik anlamda yarattığı zorlayıcı etkilerden biraz daha uzak denebilir. Bu ay tamamlanmalara ve yeniliklere işaret ediyor.

Eylül 2022 ilk haftası biraz sıkıcı ya da bundan kaynaklı gergin geçse de son üç hafta güzel etkiler söz konusu olacak. İkiz ruhlar ve ruh eşlerinin bir araya gelmesi için gökyüzü tıkır tıkır çalışıyor. Bazı bedeller ödendi ve artık özleyenler buluşuyor. Merkür gerilemesinde eski sevgililer dönüyor!
Şimdi Eylül ayının ilk haftasında gerçekleşecek olan aşk ve güzellik gezegeni Venüs Başak transitine bir bakalım!

11 Ağustos-5 Eylül 2022 tarihleri arasında Venüs Aslan burcundaydı. Bu dönem ilişkiler açısından oldukça dolu dolu geçmiş olabilir. İlişkimizde prens-prenses gibi hissetmiş olabiliriz. Venüs Aslan ile aşka doyduk ya şimdi burnumuzdan gelme zamanı! Venüs Başak ilişkileri biraz zorlayacak gibi görünüyor!

Venüs aşk, güzellik ve uyumun gezegenidir. İlişkilerimizi (özellikle aşk hayatımızı) yönetir ve tüm biçimlerinde uyum ve iş birliğini bünyesinde barındırır. Dolayısıyla Venüs Aslan’da iken nasıl tahtımızda oturuyor gibi konforlu isek Başak burcundaki Venüs bizi aşkta çok şüpheci ve evhamlı yapabilir.

Başak burcu hizmet etmek, hizmet vermek, başkalarını memnun etmek ve bu yolla değer görmek anlayışına sahiptir. Yani ancak kendisinden fedakarlık yaptıkça var olur, büyür ve olgunlaşır.

Venüs Başak döneminde de bu akılda olanlar kendilerinden bol bol vermek isteyeceklerdir. Fedakarlık etmek ve öz verili olmak bu tarihin gündemi olacak. Bu durum ilişkilerin dengesini bozabilir. Çünkü karşımızdaki kişi ile aynı frekansta olmayabiliriz. Aynı sayfadan konuşmadıkça partnerimiz aşırı ilgiden bunalabilir veya Venüs Başak çalıştıran kişiler emeklerinin karşılığını alamamaktan mustarip olabilir.
Venüs Başak her ne kadar vermeyi ve hizmetkar olmayı tetiklese de bu sürece aşırı bağlılık gösterenler fiziksel ve ruhsal yorgunlukla ya da sorunlarla uğraşabilir.

Başak burcu ayrıca tekrar eden kronik hastalıkları, bağırsakları, mesleki hastalıkları, gerilim ve tedirginlik duygusunu, panik atak ve rutine binen alışkanlıklarımızla ilgilidir. Bu nedenle bu dönem zihin çalıştırırken akıllıca davranmayı, düşüncelerin bizi ve moralimizi ele geçirmesine izin vermemeyi, aşkta da önce kendimize güvenmeyi unutmamalıyız!
Bu dönem yeniliklere ve yeni aşklara gebe, demiştik ama Venüs Başak dönemi buna pek izin vermeyebilir!

Venüs Başak döneminde ilişkilerimizde çok fazla eleştirel olabiliriz, partnerimiz hakkında gereksiz ve abartılı düşüncelerimiz olabilir. Hayatımıza girecek yeni insanlara türlü bahaneler bulabiliriz, kimseyi beğenmeyip yalnız kalabiliriz.

Venüs Başak’ta iken çok fazla çalışabilir, ev ve gündelik işlerimize fazlaca vakit ayırabiliriz. Tüm bunları yaparken çok fazla titiz ve mükemmeliyetçi olabiliriz. Bu durum yine zihinsel ve ruhsal anlamda bizi yorabilir. İş ve çalışma ortamında da çok fazla vakit geçirebileceğimiz için iş yerinden biriyle yeni bir ilişki, aşk itirafı ve gizli aşklar söz konusu olabilir.
Venüs Başak burcunda iken iki farklı enerjiye sahip insan modeli oluşur. Birincisi Başak’ın disiplinini ve zekasını kullanarak hayatını disipline eder. Sorumluluklarını not alır ve günü gününe yerine getirir. Eleştirel ve görevlerine sadıktır.

Diğeri ise Venüs’ün yüceldiği, Başak’ın karşıt burcu olan Balık arketipini çalıştırır. Bu kişi günlük rutinlerini alışkanlık haline getirir. Ve alışkanlıklarına bağımlılık derecesinde bağlılık çalıştırır. Siz de bu dönem kendinizde bu iki enerjiyi gözlemleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ne Başak kadar soğuk ne de Balık kadar bağımlı hale gelmek olmalıdır.

Venüs Başak burcunda seyrederken burçlara etkileri neler olacak?

KOÇ BURCU

Güvensiz ve değersiz hissetmeniz için hiçbir sebep yok Koç burçları, bu dönem bu hissin önüne geçmelisiniz. Sevdiklerinizle bir arada olun ve Başak’ın verdiği eleştirel tutumdan uzaklaşmaya çalışın. Size gelecek bir eski sevgili ya da sevgililer olabilir! Onlara Başak enerjisi nedeniyle hesap sorabilir ve geldikleri gibi gönderebilirsiniz.

BOĞA BURCU 

Venüs Başak'tayken fayda sağlayabilecek burçlardan bir tanesi Boğa burcudur. Toprak elementinin Venüs’te buluşması size maddi ve manevi açıdan iyi gelecektir. Çalışma hayatınızı ya da uzun zamandır ertelediğiniz işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Venüs Aslan’ın harcattığı paralar bu ay sizi sıkıştırıyor ancak maddi anlamda da zenginlik söz konusu olabilir. Bu ay çok para harcamayacak ve birikim yapacaksınız.

İKİZLER BURCU

Venüs Başak'tayken zorluklarla karşılaşabilecek burçlardan bir tanesi İkizler’dir. Evet, birçok şey hala belirsiz. Aşk mı? Nereye gidiyor bu ilişki, diyebilirsiniz. Para mı? Geldiği gibi bitiyor, gibi hissedebilirsiniz. İş mi? Hala belirsizliklerle dolu! Ancak bu son sisli dönemleriniz o yüzden tadını çıkarın! Ay sonu gelecek yenilikler ve yeni fırsatlara kendinizi hazırlayın. Başak dönemi sizi çenebaz yapabilir! Konuşmaya, anlatmaya ve sosyalleşmeye ihtiyacınız var. Dolu dolu geçirin!

YENGEÇ BURCU

Venüs Aslan dönemi bol dedikodulu ve heyecanlı geçti. Şimdi birden o toz bulutunun ardındakileri görüyorsunuz. Oysa insanlar ne kadar iki yüzlüymüş ve siz onlara aldanmışsınız. Bu dönem hayatınızdan çıkan aşkları ve arkadaşları uğurluyor olabilirsiniz. Venüs Başak döneminde bir mum yakın ve içinizden geçenleri döktüğünüz kağıdı o mumun ateşi ile yakın, külleri uçsun gitsin. Çünkü eğitim ve kariyer alanlarında size yeni bir sayfa açtıracak o etkiler pek yakın!

ASLAN BURCU

Venüs burcunuzdan ayrılırken gönlünüzü bir hüzün kaplamış olacak! Aslan burçları Başak döneminde kendinizi kaybolmuş hissedebilirsiniz. Doluya koysam olmuyor, boşa koysam dolmuyor, dedikleri bir dönemden geçiyorsunuz. Hem de sorumluluklar peş peşe sıralanıyor. Kendinizi dinlemek ve anlamak için önemli bir dönem olabilir.

BAŞAK BURCU

Venüs Başak'tayken fayda sağlayabilecek burçlardan bir tanesi Başak burcudur. Bu dönem kendinizi bulmuş gibi sevinçlisiniz. Motivasyonunuz hiç düşmüyor, durmadan kendinizi birilerine ya da bir şeylere adamak istiyorsunuz. Bu harika çünkü bu sizin özünüz ancak kendinizi ihmal etmemelisiniz. Aksi takdirde sağlık sorunlarınız oluşabilir. Ya da kendinizi bir anda “Ben ne yapıyorum?” derken bulabilirsiniz.

TERAZİ BURCU

Venüs Başak burcu transiti dönemi ve Eylül başları sizler için biraz zorlayıcı geçiyor olabilir. “Herkes geziyor, eğleniyor ben evdeyim!” gibi serzenişlerde bulunabilirsiniz. İş hayatınızda, aşk ya da özel hayatınızda çok fazla sorumluluk almış olabilirsiniz. Bunu yapmayın! Zaten fazla almamış olsanız dahi sorumluluklarınız var ve onları yeterli düzeyde yapmanız gerekiyor. Yeterli düzeyde! Mükemmeli aramayın. Her şeyin en güzeli ve en doğrusu anda çalışır. Sizin de zamanınız gelecek!

AKREP BURCU

Venüs Başak sezonu size işinizi, projelerinizi ve aşkta hayal kırıklarınızı hatırlatacak. Hem geçmişe dalıp gidiyor hem ana şükrediyor hem de işleri yetiştirmek için uğraşıyorsunuz. Aklınız ve kalbiniz biraz dağınık. Toparlamak ise size düşüyor. Hayatınız çok koşuşturmalı olabilir bu nedenle kendinizi dinlemek için vakit ayırmalısınız.

YAY BURCU

Venüs Başak'tayken zorluklarla karşılaşabilecek burçlardan bir tanesi Yay burcudur. Bu dönem parasal anlamda getirileri olan ve aşkı bulabileceğiniz bir dönem. Çok dışa dönüksünüz. Sosyal ortamlarda patavatsızlık yapmak konusunda dikkatli olun. Birini kırabilirsiniz ya da sözleriniz önemli sonuçlar doğurabilir. Bu sizi huzursuz edecektir. Yoğun koşuşturmalı ve devamlı iş konuşulan bir dönem… Sizin için çok sıkıcı!

OĞLAK BURCU

Venüs Başak'tayken fayda sağlayabilecek burçlardan bir tanesi Oğlak burcudur. Çalışmak, çalışmak, çalışmak… Sevgili Oğlak’lar Venüs ya kendi burcunuzda ya da Başak’ta iken rahat ediyorsunuz. Gezmeler, eğlenmeler değil, sizin için önemli olan görev almak ve tamamlamak! Bu dönem oldukça üretken olabilirsiniz. Çalışmalarınız iyi paralar getirebilir. Paranızı yararlı şeylere harcayabilirsiniz. Aşkta oldukça keyifli zamanlar olabilir!

KOVA BURCU

Venüs Başak dönemi de neymiş? Kova burçları bu dönem epey sıkılgan. Hiçbir işte süreklilik sağlayamıyor, aşk hayatınızda tatmin olmuyorsunuz. Bu uzun sürmeyecek. Bu haftanın ardından aşk hayatınızda keyifli zamanlar kapıda. İş hayatınıza yönelin ve bu dönem para biriktirmeye ya da sosyalleşmeye çalışın.

BALIK BURCU

Venüs Başak'tayken zorluklarla karşılaşabilecek burçlardan bir tanesi Balık burcudur. Balık burçları bu dönem yerine getirmeniz gereken sorumluluklara görev aşığı gibi davranabilirsiniz. Huzurunuz kaçacak ve duygusallığı unutacaksınız. Hayalleriniz ve tutkularınız somut şeyler üzerine olacak. Hal böyle olunca çok fazla bağımlılık duygusu çalıştırabilir ve kendinizi maddi şeylerle mutlu etmeye çalışabilirsiniz!

05 Eyl 2022 - 16:12 İstanbul- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak SaniyeHaber.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan SaniyeHaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler SaniyeHaber.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı SaniyeHaber.com değil haberi geçen ajanstır.